Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 12. 2006

Změna firmware, odstranění operátora atp.

Obrazek

UPOZORNĚNÍ:
Všechny níže popsané postupy provádíš na vlastní nebezpečí a pokud dojde k poškození telefonu, software, nebo tvého počítače, tak autor za to nenese žádnou odpovědnost!
Navíc-v případě Motoroly- je upgrade firmware v domácích podmínkách důvod ke zkrácení, nebo dokonce ztrátě záruky.
A hlavně...nezapomínejte na ZÁLOHOVÁNÍ!!!

Jak zjistit verzi firmware u V3i, nebo V 360 ?!

Napiš *#9999# a zobrazí se ti vše, co potřebuješ.

Změna firmware u Motoroly V3i:

Budeme potřebovat program:
RSD Lite ver.2.8
aktuální Monster pack
a czech Language pack
Poslední český a slovenský monsterpack, na který jsem zatím narazil:
R374_G_0E.42.10RNainstalujeme program RSD Lite, spustíme a vybereme stažený flash. Dáme "start". Program spustí bootloader a firmware instaluje do telefonu. Po restartu telefonu máme nový firmware v telefonu. Bohužel verze
R4441D_G_08.01.03RGSVSLQAET678HB054 je upravena pro "China mobile". Tzn. že ikony, nastavení WAPu, MMS a podobně je v telefonu napevno pro číňany. S touto verzí firmware však telefon rychleji startuje, má silnější signál, podporuje EDGE, lze nastavit MP3 z karty jako zvonění atd. Ovšem ne všechno je bohužel přeloženo.

Lze "customizaci" odstranit?
Jasně!

Tady je další postup:
Stáhni si mma_ucp když už jsi v tom, tak 12ti ikonové (doporučuji daniclara mma_ucp)
Stáhni a přes skinmanager nainstaluj 12ti ikonový skin (doporučuju Blu nebo BlackMoto) zbavíš se tim CMCC chaosu a navíc budeš mít 12ti ikonové menu s 3D ikonami. Když už máš otevřený Skinmanager klepni na druhou kartu a smaž vše obsahující CMCC.
A samozřejmě vše před smazáním pro jistotu zálohuj, i když je to ověřené.


Dále smaž websession z a: Pak si můžeš nechat poslat nové připojení přímo od operátora, nebo od Motoroly.

Nabídky na wap v obrázkách, hudbě a v java se odstraní tím, že se v a: odstraní soubor "DL_DB_INET_RECORDS".


A na závěr jsem si poradíme s tím CMCC skinem. Ten má funkci jako moto skin a když ho odstraníte zmizí některé ikony. A i když tam nainstalujete original moto skin, tak to stále blbne. Proto všechny složky z originál moto skinu přepíšeme na CMCC a překopírujeme do CMCC skinu v mobilu. Teď je vše originál Motorola.

Podle mě by se tento postup dal použít i na odstranění customizace Vodafone a T-mobile, ale chtělo by to prozkoumat, jak se jednotlivé soubory jmenují tam.


Pozor na 02.03R verzi, nelze pak přeflashovat ničím jiným!

A tady je flashování v jiném programu:
Online načuhuje:

FLASH

Nahrávání Flash, Language packu i Monster packu se provádí pomocí stejného postupu přes program MultiFlashFlex. Ten je součástí Balíčku programů ProductSupportTools. Nahrávání MonsterPacku trvá asi 10 minut, Flash a LanguagePack přibližně minutu a více.

 

 1. Otevřete program MultiFlashFlex. Většinou se nachází v adresáři C:\Program Files\Motorola\PST\MultiFlashFlex.exe
 2. Zaškrtněte položku Enable Flash a zadejte cestu k souboru pomocí tlačítka browse..
 3. V pravém dialogovém boxu vyberte možnosti: "Override existing phone software...", "Master Clear phones after flexing" a "Master Reset phones after flexing"
 4. V dolní části okna, zkontrolujte, zda-li je správně připojené zařízení(device). To poznáte podle Statusu - conected.
 5. Pokud je vše v pořádku, klikněte na tlačítko start.

  Nyní se telefon přepne do flash režimu. (Pozn. může se také stát, že windows naleznou nové ovladače. Proto vyberte cestu k P2K ovladačům. Pokud se vám ovladače nepovede nainstalovat, můžete postup vyzkoušet znovu...)
  Po kliknutí na tlačítko start je důležité, aby jste nic nedělali (jak s počítačem, tak s mobilem). Pokud by se totiž Flashování nepovedlo, byl by nutný hardwarový zásah do mobilu. Proto je také lepší vypnout na počítači všechny ostatní programy, aby nezapříčinily pád.
 6. Nahrávání trvá něco okolo deseti minut. Pokud nastane nějaká chyba, neházejte flintu do žita, telefon vypněte a zapněte a zkuste jej naflashovat znovu.
 7. Po úspěšném nahrání flash souboru zezelená dříve žluté kolečko a v položce Result se objeví hláška Successful FLASH!.
 8. Odpojte telefon od počítače a zapněte jej (pokud je stále zapnutý, tak vypnout a zapnout ;)) a telefon by se měl nastartovat s novým Firmwarem.
 9. Přijměte gratulace k přeflashování vašeho mobilního telefonu (tento bod je nejdůležitější;)).

 

 

FLEX

Rozdíl mezi Flashováním a Flexováním je v tom, že místo položky Enable Flash, zaškrtnete Enable Flex, jinak je postup vcelku stejný.

Pokud nahráváte obyčejný flex, vyberte v pravém dialogovém boxu možnosti "Override existing phone software...", "Master Clear phones after flexing" a "Master Reset phones after flexing".

Nahráváte-li uživatelský (custom flex) vyberte pouze možnost "Override existing phone software even if it is newer than the superfile software" .

Tento postup je z webu imotorola.wz.cz

Nové firmwary hledejte >> TADY<<<

 

Komentáře

Přehled komentářů

nahrávání

xxxxx, 6. 12. 2006 22:37

Skoušel jste to někdo? Yak se zadařilo a funkuje to líp? napište svoje skušenosti!!! URČITĚ! Budu sem koukat.

Omluva

webmaster, 3. 12. 2006 20:10

Omlouvám se za zveřejnění druhého postupu z webu imotorola.wz.cz. Chci jen soustředit pokud možno všechny návody na jedny stránky. O Motorolách toho ne internetu sice je dost, ale musí se hledat a hledat. Snad se mi povede soustředit vše potřebné tady.